DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

historie

                                   Něco málo z historie kapely.

   

Historie hudební skupiny se začíná psát na sklonku roku 2003. Na jaře téhož roku se rozpadla skupina Tip, jejíž čtyři členové se nesmířili s ukončením hudební kariéry. Automatické bicí nahradili živým bubeníkem a společně založili novou formaci PROXIMA.

     Kapela hrála v následujícím složení. Sólová kytara Milan Trnka, basová kytara Vlado Voplakal, klávesové nástroje Petr Hrach, tenor saxofon Jara Voplakal a bicí nástroje Pavel Šimůnek.  Tato sestava hrála společně do jara roku 2005, kdy následně došlo ke změně na postu bubeníka. Pavla Šimůnka nahradil Pavel Herout a společně s ním přišel do kapely jako hráč na druhé klávesové nástroje a zároveň jako nový zpěvák Aleš Ježek. Nesmíme také opomenout trumpetistu Pepu Jůzla, který v kapele působil v letech 2009 - 2010.

     V této sestavě hrála kapela beze změny do konce března roku 2014. Poté v kapele ukončil  svoji činnost  hráč na klávesové nástroje a zpěvák Aleš Ježek.  Nyní hrajeme v 5-ti členné sestavě.

    Všichni členové kapely jsou zkušení muzikanti, kteří než se stali součástí hudební formace PROXIMA, prošli v různých časových úsecích  skupinami jako Musíc-Rock, Polygon,  Spektrum, Lotos, Tip, Progres, Proto-Rock, SDA, Sigma a Psychohlína.

     Skupina PROXIMA soustřeďuje svoje hudební aktivity ve velké míře do kraje Vysočina, odkud všichni členové kapely pocházejí  (sídlo kapely - Jiřice u Humpolce).